Prezes Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke potwierdza

Prezes Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke, na łamach niemieckich mediów oficjalnie potwierdził wczorajsze doniesienia na temat transferu lidera klasyfikacji strzelców Serie A, Ciro Immobilego, do klubu z Zagłębia Ruhry.

 

 

Według wcześniejszych informacji podawanych przez media, 24-letni napastnik ustalił warunki kontraktu z BVB.
– Mogę oficjalnie potwierdzić, że Immobile jest zdecydowany na transfer do naszego klubu. Nie mam do powiedzenia nic więcej w tej sprawie. Kiedy wszystko będzie jasne, ogłosimy to – skomentował prezes Dortmundu.

 
– Jak już powszechnie wiadomo, we Włoszech spotkaliśmy się z przedstawicielami Juventusu Turyn, aby omówić kwestię transferu. Oba nasze kluby od lat utrzymują bliskie stosunki. Przeprowadziliśmy poważną rozmowę. Z jakim rezultatem? To na razie pozostanie naszą tajemnicą – dodał.

 
Spotkanie trwało około półtorej godziny. Według ustaleń Bildu, Borussia Dortmund złożyła za Immobilego ofertę w wysokości 15 milionów euro. Oba kluby z Turynu oczekują jednak kwoty 18 milionów. Wszystko wskazuje na to, że droga do całkowitego porozumienia nie będzie zbyt długa, a Borussia rozpocznie nowy sezon z dwoma klasowymi napastnikami w kadrze.